EY
Soru Sahibi
13 Ağustos 2022 12:32

ANTİ HBC İGG TESTİ POZİTİF

Hocam Merhabalar iyi çalışmalar.. Annem Romatoloji bölümünde romatizmal sıkıntılar için kontrole gitmişti.. Doktor bey anneme, hepatit tesleri yapmış ve Anti Hbc igg testi 5.27 reactive gelmiş.. Onun üstüne doktor bey tekrar bir kaç test daha yapmış ve sonuçların 1 ay sonra çıkacağını söylemiş.. Yapılan testlerde Hbv-dna kantitaif ve sonuç negatif, anti Hbe. 1.02 nonreactive, anti hbs 9.45, ve son olarakta hbs ag 0.24.. Rica etsem yorumlama Şansınız olabilir mi?? Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar..

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

anti hbc ıg . hepatit b ile hayatının bir döneminde hastanın karşılaştığını gösterir. dna negatif . anti hbs pozitif yani hasta bağışık yani iyi ....romatolojik bazı ilaçlar başlanırsa bunun için hepatit b ilacı almak gerekebilir yoksa başka bir önlem almaya gerek yok geçmiş olsun

20 Ağustos 2022 14:06
EY
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam iyi çalışmalar dilerim.. 🙏🙏

23 Ağustos 2022 11:35
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

eyvallah

25 Ağustos 2022 15:56