GB
Soru Sahibi
11 Nisan 2019 08:27

Anneden ayrilma

Merhaba Gülay hanım. 6 yaşında kızım 4 yaşında oğlum var. İki hafta önce ise basladim. Çalışmıyordum. Ve oğlum çok üzüldü ise baslamama ağzında beyaz yaralar çıktı. Ve ağlıyor. annem ise gitmesin bana baksın diyor. Bu duruma çok üzülüyorum. Çocuğumu nasıl alıştıra bilirim. Bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Bu tür sorunlarda her aşamaya bakılması gerekir. Ne kadar emzirdiniz, ne kadar ayrı kaldınız doğumdan sonra ne kadar kimle uyudu nasıl ayrı tek başına ya da sizle veya kimler baktı vs vs bunlara bakılır. Bunların sağlıklı bağlanma ve sağlıklı ayrılabilme ile ilgisi olabilir. Ama bunun dışında nedenleri mutlaka anlamaya çalısın. Siz onun oyun arkadaşı mısınız yoksa sadece anlam veremediğiniz bir kopamama durumu mu var gibi. Temas çok fazla etmeye çalışın, ten teması ve iletişim içeren oyunlar önemlidir. Birbirinize masaj yapmak, krem sürmek evcilik tarzı oyunlar oynamak verimli olacaktır. Her gece sizin sesinizden masal hikaye dinlemesi birlikte parmak oyunu oynamak vs de onu rahatlatıp bağları artırabilir. Bunların dışında sizden bir eşya bırakıp ben yokken sana bu eşlik edebilir diyebilirsiniz, bir peluş oyuncak gibi. Onunla yemek yiyip onunla geçirdiği her anı birlikte geçirebilir. Ama mutlaka akşam eve geldiğinizde iletişimsel ve temas içeren oyunlar oynayın, zaman geçirin. İyi günler dilerim

13 Nisan 2019 19:45