OI
Soru Sahibi
2 Kasım 2018 11:10

Anjiyografi Epikriz Raporu

Merhaba hocam babam 74 yaşında Dün yapilan anjiyografi de su sonuclar çıkmıştır. LMCA:NORMAL LAD: OSTEAL %95 DARLIK CX:DISTAL %30 DARLIK RCA: PROKSIMAL %50 DARLIK DISTAL %80 DARLIK Ve Mitral Kapak 2-3 derece çıkmıştır. Sonuç icin ne düşünüyorsunuz hocam. Kendi sağlık durumu iyi bu arada. İyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)

Görüntüler izlenmeden ve hasta görülmeden, sadece anjiyografi raporundaki rakamlar ile doğru karar verilemez. Ama en azında LAD'ye müdahalenin mutlaka gerekli gibi durduğunu söyleyebilirim. Sağ damardaki darlık uçta imiş. Ancak hastayı bilen ve görüntüleri izleyen doktor yorum yapabilir.

29 Kasım 2018 00:24