SM
Soru Sahibi
12 Temmuz 2019 23:40

Amaliyat yerinde yanma

Hocam ben 4 ay önce sol varikosel amaliyati oldum girilen kasik bölgesi ve alt kasik alanında yanma var yara yerine dokunuldugunda aşırı hassasiyet ve acı hissediyorum hocam bunun sebebi ne olabilir teşekkür ederim kanda idrarda en ufak bişiy çıkmıyor hocam bana yardımcı olabilirmisiniz

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

Oncelikle gecmis olsun varikosel ameliyatinda testisin toplardamarlari baglanir ki testisin artan sicakligi dussun ve bobrekten gelen bazi zehirli maddeler testise gitmesin. Yani idrar yollariyla varikosel ameliyatinin hic bir alakasi yoktur. Idrarda yanmaya idrar yolu infeksiyonlarindan allerjik durumlara kadar bir cok sebep yol acabilir. Varikosel ameliyatlari sonrasinda agri hastalarin sadece yarisinda geciyor geri kalan hastalarda ise agri devam ediyor. Ama bu saligi bozacak bir agri deil agir kaldirmayin aktivitelerinizi azaltin ve agrili donemlerde agri kesici kullanabilirsiniz Gecmis olsun

13 Temmuz 2019 19:22
SM
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam Idrar yollarında enfeksiyon çıkmıyor kasik fitigi çıktı o bölgede 17 mm imiş o yapıyor olabilir mi alt kasik testise yakin yerde iglelenme ve Yanma var bacagimada vuruyor hocam

13 Temmuz 2019 20:04
Doç. Dr. Faruk Özgör
Üroloji , Üroonkoloji

Kasik fitigi agri yapabilir tabi bu durumun tedavisini genel cerrahi de ki doktor arkadaslar duzenliyor. Yanma oluyosa cok fazla b12 vitamini kullanabilirsiniz Gecmis olsun

14 Temmuz 2019 12:56