yo
Soru Sahibi
11 Ekim 2018 21:19

Alp alkalen fosfataz yüksekligi

Merhaba hocam kan tahlillerim amilaz 75 normal sınırlarda indirek bilirubin 0.34 normal direkt bilorubin 0.08 normal total bilirubin 0.42 normal alt 34.9 normal ast 28.8 normal ggt 19 normal glukoz 92.1 normal normal dışı sonuçlar crp turbidimetrik 9 yuksek üre 15.9 düşük ve alp alkalen fosfataz 162 referans değeri *** *** ** iken hocam alkalen fosfataz yüksekliği neden olur batın ultrasonda karaciğer de hafif yağlanma cıktı pankreas yoğun gazdan izlememe di yaziyor bu yükseklik pankreas kaynaklı olabilir mi sizce

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Tarkan Karakan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Tüm batın usg yaptırıp safra yollarında birşey çıkmadıysa mrcp gerekebilir. Deneyimli bir gastroenteroloji uzmanına başvurunuz.

12 Ekim 2018 20:28
yo
Soru Sahibi

Safra kesesi lokalizasyonu boyutları ve duvar kalınlığı normaldir.Lümen ekosu tabiidir.Koledok normal kalibrasyondadir. Pankreas ve orta hat yapıları yoğun gazdan izlenememedi ultrason sonuçlarında safra ve pankreas ile ilgili bunlar yaziyor pankreas kanseri olabilir mi hocam yaşım 25

12 Ekim 2018 20:51
Prof. Dr. Tarkan Karakan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Orhan bey 25 yaşında birinde pankreas kanseri olma ihtimali çok düşük dediğim gibi deneyimli bir gastroenteroloji uzmanına başvurun.

12 Ekim 2018 21:16