ss
Soru Sahibi
17 Şubat 2014 12:48

alkol

iyi günler sayın hocam ben 34 yaşındayım 10 yıla yakın alkol kullanıyordum bu 11 aydır içemiyorum geçen sene ocak ayında 1 bardak bira içtim yüzümde kızarıklık boğazımda basınç ve hafif çarpıntı oldu hastaneye gittim alerji serumu taktılar düzeldim aradan bir gün geçtikten sonra yine bira ve rakı içtim yine aynı reaksiyonlar gösterdi ve bu 11 aydırda ağzıma bile sürmedim bunun sebebi ne olabilir ve karaciğerdede hafif yağlanma vardı tahlill sonuçlarında ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum tedavisi nedir nasıl yardımcı olabilirsiniz

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Güleç
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

öncelikle geçmiş olsun. Tarif ettiğinzi reaksiyon allerjik olmaktan çok, alkole bağlı bir yan etki gibi duruyor. Özellikle karaciğer enzim yüksekkliği yönünden takip edilmenizi öneririm. geçmiş olsun

17 Şubat 2014 12:51