KO
Soru Sahibi
13 Ekim 2018 11:57

Alkalen fosfataz yüksekligi

Merhaba hocam kan tahlillerim amilaz 75 normal indirek bilirubin 0.34 normal direkt bilorubin 0.08 normal total bilirubin 0.42 normal alt 34.9 normal ast 28.8 normal ggt 19 normal glukoz 92.1 normal normal dışı sonuçlar crp turbidimetrik 9 yuksek üre 15.9 düşük ve alp alkalen fosfataz 162 referans değeri *** *** ** iken hocam alkalen fosfataz yüksekliği neden olur batın ultrasonda karaciğer de hafif yağlanma cıktı pankreas yoğun gazdan izlememe di yaziyor bu yükseklik pankreas kaynaklı olabilir mi sizce

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İzzet Fresko
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Ben romatoloji uzmanıyım. Konunuz benim ilgi alanım ile ilişkili değil. Bir gastroenterolog veya hepatolog ile tartışmanızı öneririm.

14 Ekim 2018 14:23