CU
Soru Sahibi
14 Temmuz 2020 08:03

Alerjimiyim

Merhaba hocam . Benim sorum alerji mıdır bilmiyorum ama hep şu sıkıntıyı çekiyorum . Burnum kaşınıyor hapşırık hissi geliyor ama tamamlanmiyor. Bazen geri kaçıyor. 1 hafta önce yine hapşırık geri kaçtı ve ondan sonra kaşıntı oldu burnumda. normale dönüyorum ama yine tekrarlıyor bu durum. Sorum hapsiramazsam üst solunum yolu enfeksiyonlarına sık yakalanirmiyim? Vücuduma bir zararı olur mu ?bu ciddi bir durum mudur?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hikmet Toy
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Hapşırma burun yapılarının tahrişi ile ortaya çıkar, sebeplerden bir tanesi allerjik reaksiyonlar. Hapşırma kendi halinde geçiyor ise sorun değil, hapşırma sırasında burun ve ağız kapatılırsa kafa bölgesinde ani basınç artışı olur, önerilecek bir durum değil Kaşıntı, hapşırma, eşlik edebilen burun tıkanıklığı rahatsız edici boyutta ve uzun süreli oluyorsa bir KBB uzmanı ile görüşmenizi öneririm

14 Temmuz 2020 11:08