GS
Soru Sahibi
24 Mart 2021 15:23

Akut Pankreatit

Saygıdeğer hocam Oğlum 25 yaşında akut pankreatit atağı geçirdi hastanede tedavi gördü.usg çekildi temiz çıktı.safrada taş veya çamur çıkmadı.alkol kullanımı nadir.otoimmun pankreatitten şüphelendiler igg4 0,03 oda düşük çıktı.bende otoimmun hepatite bağlı Primer biliyer siroz olduğu için etyolojiyi ona bağladılar.ilacli mr istendi.ama otoimmun pankreatitle ilgili birşey çıkmadı.prednol 40 mg başlandı.15 gün sonra kontrole gittiğimizde amilaz 158 lipaz 330cikti.bir anne olarak çok korkuyorum.pankreas en geç belirti veren bir organ .ne olur yardımcı olun.nasil bir yol izleyelim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadir Aksöz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Bu durumlarda en önemlisi bir doktora bağlanıp onun kontrolunda takip edilmesi.

25 Mart 2021 08:42