AA
Soru Sahibi
24 Temmuz 2021 04:42

Akcıyer bt

Merhabalar hocam oncelıkle bayramınız mubarek olsun sizden ricam esimin sonucunu degerlendırmenız kendisi 43 yasında bu sonuclar gore yapmamız gerekn bir tedavi varımdır kendisi hastaneye gitmiyor sonucunundaır gostermedı cvpnız İcin smdııden tsk ederim Rabbım razı olsun kendisinde nefes darlıgıda var bazen nefes alirken zorluk yasıyor ozelılıkle geceleri uykuda tıkanıp kalkıyor oksurıgude sbhları ozelılıkle cok fazla hocam sevgi ve saygılarımla Rabbım emanetsınız herhangi Bı kanser yada acil tedavi olması gereken bir durum soz konusu ise ikna edip hastaneye goturmwk istiyorum Aorta, pulmonerkonus, her iki pulmoner arter normal olarak izlenmektedir. Mediastinal genişlik olağandır. Kalp normal büyüklük ve konfigürasyondadır. Her iki akciğerin bronkovasküler dağılımı normal sınırlarda izlenmiştir. Pulmonervasküler yapılar, ana ve segmental bronşlar normaldir. Akciğerlerin havalanması ve damarlanması normal sınırlardadır. Akciğer parankim alanlarında aktif infiltrasyon veya kitle varlığı görülmemiştir. Parankimal yapı normal sınırlarda değerlendirilmiştir. Her iki akciğer apeksinde fibrotik dansite artımı mevcuttur. Her iki alt lobda amfizematöz değişiklkiler izlenmiştir. Plevral sıvı saptanmamıştır. Verebralarda osteofit formasyonları izlenmiştir. SONUÇ: CO-RADS 1 normal veya enfeksiyon dışı bulgular. İnceleme acil istek üzerine ,verilen klinik bilgi doğrultusunda raporlanmıştır. Gereklilik halinde hastaya ait detaylı klinik bilgi ile tekrar değerlendirme yapılabilir. Saygılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zekai Pekkafalı
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Merhaba. Rapor normal. Geçmiş olsun.

24 Temmuz 2021 09:42
AA
Soru Sahibi

Beyın bt sonucu kronik ıskemık Merhabalar hocam cvpnız İcin tsk ederim esim 43yasında durumu nedir burada cıkan sonuclar ne diyor oksijensiz kalan yer diye okudum ölumcul bir durumunu bu hastane gitmek istemiyor esim inme felc yada demas olma durumu varmı durumunuz cıddımıdır sevgilerimle Allah razı olsun cvpnız İcin smdıdde hayırlı bayramlarınız olsunBEYİN BT İNCELEMESİNDE ; Posteriorfossa da 4. ventrikül normal form ve lokalizasyondadır. Serebellarhemisfer yoğunlukları tabiidir. Pontinsisternalar açıktır. Supratentorial alanda orta hat normal konumdadır. Suprasellar ve perimezensefaliksisternalar açıktır. Ventriküler sistem ve sulkuslaratrofiyesekonder geniş izlenmiştir. Periventriküler beyaz cevher dansitesi, diffüz azalmış olup, kronik iskemi ile uyumlu değerlendirilmiştir. Serebralhemisfer yoğunlukları doğaldır. Bazal ganglionlara ait patoloji saptanmamıştır. Yer kaplayıcı lezyon saptanmamıştır. Kranium kemik konturları muntazamdır. Nazal septum sağa devyiedir. Etmoid hava hücrelerinde inflamatuar mukozal kalınlaşma mevcuttur. SONUÇ: *** Kronik iskemik-atrofik değişiklikler.

26 Temmuz 2021 05:01
Prof. Dr. Zekai Pekkafalı
Radyoloji , Girişimsel Radyoloji

Merhaba. Bu rapor ile klinik durumu yorumlanamaz. Nörolog muayenesi ile anlaşılır. Geçmiş olsun.

26 Temmuz 2021 07:05