TE
Soru Sahibi
13 Şubat 2021 01:21

Ailesel Akdeniz Ateşi

Hocam iyi günler. 22 yaşındayım. Küçüklüğümden beri dizlerim ve parmak eklemlerim ağrıyor. Sürekli olarak karnım ağrıyor. Doktora gittiğimde fmf testi yaptım ve fmf taşıyıcı çıktı. Doktor tedavi olmamı ilaç kullanmamı istedi. Bende dikkate almadım. Şimdi üstünden 4 yıl geçti karın ağrın,eklem ağrılarım ve boğaz ağrım gittikçe şiddetleniyor.bu bazen ayda iki defa bazende iki ayda 3 defa oluyor. Taşıyıcı olmak hastalık yapıyor mu ilaç tedavisi kullanmalımıyım. Bide hocam korkunca ve üşüyünce daha çok acı hissediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kısacık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

MERHABA FMF GENİNİN DURUMU AYRI SİZİN ŞİKAYETLERİNİZ AYRI BİR DURUM. GEN TESTİ TAŞIYICI BİLE OLSA KİŞİ HASTA OLABİLİYOR. BU YUZDEN DURUMUNUZA BAKIP KARAR VERMEK GEREKİR. DAHA FAZLA VAKİT KAYBETMEDEN İLAÇ BAŞLANIP CEVABI GÖRÜLMELİ MUTALAKA.

26 Nisan 2021 11:45