bt
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 00:30

Ailede aldatma

hocam babam annemi aldatıyor. bunu öğrendım ve çok şaşırdım. ve daha çok şaşırdığım şey annemın buna tepkisiz kalması. bız eve geldıgımızde biriyle telefonda konusuyordu bız gelınce panikle kapattı. Birde eğitimci olacak kendısı. aynı zamanda bılgısayardan yazısıyordu yazıları ben okudum. annem sanal oldugu ıcın mı cıddıye almadı bılmıyorum ama bence böyle konular toplumda kanıksanmamalı ben hayretler içinde kaldım. o kadar tinsindim ki bu durumdam bu yıl dershaneye yazıldım iyi bir yer kazanayım diye ama şu an aklımda rastgele neresı olursa olsun ek tercıh yapıp gıtsem mı düşüncesi bile olustu. Bu olaydan sonra babamla hıc muhattap bile olmuyorum ciddiye bile almıyorum onu. Babam öyle ılgısız bır baba degldır maddı anlamda tabi . oturup benımle sohbet etmez ama ıhtıyaclarımıda eksık etmez tabi. onuda onun yetısme tarzına baglıyorum ben. sizce ne yapmalıyım hocam bu duruma benım tepkım mı cok fazla annemınkı mı cok az sorun kımde anlayamadım. sımdıden tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba Tuğçe ; olaylara göstermiş olduğumuz tepkiler içinde bulunduğumuz duruma göre farklılık gösterir. annen senin yaşınızda ve senin durumunda olsaydı muhtemelen o da konuya senin bakış açınla bakacaktı. böyle bir durumu bir bayanın kabullenmesi ya da görmezden gelmesi için çok ciddi nedenleri olmalı. ancak bunu seninle ya da bir başkasıyla paylaşmayabilir. boyle bir konuyu gündeme getirerek babanı kaybetmekten ya da daha önemli kayıplar kaçıyor olabilir. düzeninizin bozulması gibi, ya da çocuklarını kaybetmesi gibi, ya da ailesinin yanına dönemeyecek olması gibi. bizim toplumumuzda bu tip olaylar çok sık yaşanıyor ancak kadınlar bir çok farklı ve kendilerince haklı gerekçelerle kabullenmek zorunda kalıyorlar malesef. sana tavsiyem sakin ve asla eleştirel bir tavır takınmadan annenle konuşman olacak. annenin de buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. karşısında kendisini anlayan birini bulduğunda, hele ki bu kişi kendi kızı olursa, annenin de söyleyeceği, paylaşacağı bir çok şey olacaktır. ilerleyen zamanlarda babanla da bu meseleyi konuşman gerekebilir. ancak dediğim gibi sana hiç bir şey kazandırmayacak tavırlardan kaçınman gerekecek. hoşçakal...

23 Eylül 2014 08:34