ÖK
Soru Sahibi
7 Eylül 2020 10:29

Ağrılı diş

Merhabalar.13 yaşındaki kızımın ön dişinde ağrı oluyordu.Çekilen röntgende çürük görünmüyor.Dişin üzerinde ufak bir şişlik oluştu.Pedodonti lezyonlu diş dedi.Tedaviye başladık.Kanal açarak 3 seans serumlu su ile temizlemeye çalısıldı.Kanal tedavisj yapılacak dedi.Covidden dolayı tedavimiz yarı kaldı.Şimdi kızımın dişinde şiddetli ağrı oluştu.Dişine dokunamiyor.Bir şey yiyemiyor.Sallaniyor hissi veriyor.Acile gittik.Antibiyotik verip randevu alin dedi.Bir gün sonrasında yüzde şişlik ve dişin uzerindeki şişlikten iltihap akmaya başladı.Ne yapabilirim?Yardımcı olun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Abdulkadir Özşahin
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Dişe kanal tedavisi yapmak gerekiyor anlattıklarınıza göre . Film alıp dişin durumunu kontrol etmemiz lazım. En yakın zamanda randevu almanızı tavsiye ederim. Dişi muayene edip röntgen çekilince size daha net bilgilendirme yapabiliriz

7 Eylül 2020 14:08