US
Soru Sahibi
23 Nisan 2020 22:26

ağrılı cinsel ilişki

Merhabalar 21 yaşında bayan hastayım ilk ilişkimi 3 ay önce gerçekleştirdim her ilişki sırasında belirli bir ilerlemeden sonra bir noktada yanma ve acı hissediyorum daha sonrasında da akıntıyla karışık hafif taze kan geliyor.Bu şikayetler sebebiyle jinekoloğa gittim jinekolojik muayne esnasında da aynı acı ve kanamayı yaşadım 3 farklı fitil kullandım bu dönem boyunca ilşkiye girmedim bugün fitilim bitti ve ilişki yaşamadım doktorum vajinit olduğumu söyledi ancak ben vajinismus gibi bir rahatsızlık olabilir mi diye düşünüyorum ıslanmam da vajinamın içine fitil ya da parmak sokmakta bir sıkıntı yaşamıyorum ilişki sırasında bir endişem olmuyor ama ilk ilişkimden beri bu böyle devam ediyor belli bir noktadan sonra yanma ve acı hissediyorum sizce inatçı bir vajinit mi yoksa vajinismus söz konusu olabilir mi?Cinsel ilişkiden bağımsız olarak folikül kistlerim ve 40-45 günde bir ya da bazen daha uzun aralıklarla düzensiz regl sorunum var ayrıca tiroid hormonu kullanıyorum bunlarla ilişkli olabilir mi? Burdan söylemeniz eğer uygunsa doktora gidemiyorum pandemi dolayısıyla önerebilceğiniz bir tedavi yöntemi var mı? Teşekkür ederim sağlıklı günler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Serkan Özkul
Kadın Hastalıkları ve Doğum

tarifiniz vajinismusa benzemiyor. tiroid fonksiyon bozukluğu da sebep olabilir. cicatridina fitil deneyin 10 gün.

25 Nisan 2020 21:22