ŞS
Soru Sahibi
14 Temmuz 2018 14:44

Ağlıyor sürekli

Benim 8 aylık bir kızım var onu odada bırakıp ne lavaboya nede mutfaktan bir bardak su almaya bile gidemiyorum .. benden başka kimseye gitmiyor sürekli beni istiyor mama sandalyesinde bile durmuyor hiç bir oyuncak dikkatini çekmiyor. Zaten diş çıkarma dönemimiz olduğu için ayrıca bi sancılı geçiyor . Ağlar ağlar susar diyenlerin metodunu da uyguladım banamısın demeyip sürekli daha çok ağlıyor sesi kısılana kadar .. kafayı yemek üzeriyim. Sınirlenip bazen ben bağarıyorum anlamayacaginı bildiğim halde bile. . Lütfen bana bi akıl verin ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Kızınızın size ve çevresindekilere güven duymasını sağlamanız gerekiyor. Diğer insanlarla ya da diğer çevresindekilerle ilgilenmesini ve dünyasına almaya başlamasını sağlamanız gerekiyor. Bunun içinde onun çevresindeki herşeyle etkileşime girmesini, keşfetmeye çalışmasını sağlamanız gerekiyor. Gelişim düzeyinin ayına göre uygun olup olmadığının belirlenmesi ve ona uygun neler yapılabileceğinin planlanması uygun olacaktır. Ayrıca sizin bağırmanızı ve kızmanızı kesinlikle anlar ve algılar. Sevgi dolu ama güven verici bir yaklaşımla yaşına uygun oyunlarla bunu çözebileceğinizi düşünüyorum. Kızınıza sevgiler.

25 Temmuz 2018 12:49