GF
Soru Sahibi
11 Mart 2019 17:42

Ağız sorunu

Merhabalar, ben ağzımda hep koku varmış gibi hissediyorum.Oyuzden toplum icinde agzimi bile açamıyorum.Gercekten bu konuda cok ciddi rahatsızlıklarım var. Dişlerimi devamlı fırçalıyorum.Ama bir süre sonra yine kokuyormus gibi hissediyorum. Hep ağzımda boyle boğuk bir koku varmis gibi.Agzimda hiç çürükde yok. Lütfen yardımcı olurmusunuz??

1 cevap
Cevaplar (1)

Diş fırçalamak, ağız kokusunu engellemek için yeterli olmayabilir. Dişlerin yanı sıra diş etleri ve en önemlisi dil de mutlaka fırçalanmalıdır.Dişlerdeki çürükler, apseler, diş eti iltihabı, temizlenmesi güç diş eti cepleri; yaygın ağız kokusu nedenleridir.Diş fırçalamanın dışında ağız içi temizliği için gargara kullanmak hem bakterileri yok etmeye, hem de nefesi ferahlatmaya yardımcı olur.Temizlenmesi zor alanlarda temizleme işlemi için özel üretilmiş ara yüz fırçaları tercih edilmelidir. Tabi ki en doğrusu detaylı muayene edilip bilgilendirmektir. Randevu alıp gelebilirsiniz. Geçmiş olsun iyi günler dilerim .

12 Mart 2019 11:57