kc
Soru Sahibi
16 Şubat 2022 23:55

Ağırlık sporu

Merhaba hocam haftanın 4 5 günü agirlik sporu yapiyorum 1 saat acaba kalbe zararı varmi bazı yerlerde böyle yazılar okuyorum tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Cihan bey. Zeminde bir kalp sorununuz yoksa yakın vadede bir sorun beklemem. Ama uzun vadede sakıncalar doğabilir. Ağırlık çalışmalarıyla kas güçlendirmek elbette çok faydalıdır, hem de her yaş için. Ama bunun düzeyi ve yoğunluğu çok abartılı seviyelere eriştikçe, yapılan egzersiz tempolu yürüyüş ve basit ağırlık çalışmalarının çok çok ötesine geçtikçe işin rengi değişmeye ve uzun vadede artık fayda değil zarar yönü ön plana çıkmaya başlar. Çok ağır tempolu sporlarla uğraşıp da ileri yaşlara varabilmiş kişiler fazla değildir. Selamlar..

17 Şubat 2022 09:50