Çİ
Soru Sahibi
16 Temmuz 2021 12:22

Adetin geç sökülmesi

Hocam merhaba ben 32 yaşında bekar bir bayanım benim sorum adetim geç sökülüyor. Adet takvimin normal geç veya erken adet olma gibi bir sorunum yok sadece adetim ilk 4 gün çamur gibi koyu kahverengi şeklinde leke halinde geliyor 4.gününden sonra kırmızıya dönüp artıyor. Daha önce doktora gittim ultrasonla bakılmıştı bir şey yok denilmişti. Bu şikayetlerim uzun zamandır devem ediyor 4 yıl kadar olmuştur. Yani yoğun bir adet olmuyorum bunun sebebini sizden öğrenmek istiyorum.bende kansızlıkta var. Cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadir Güzin
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Bekar olmasaydınız rahim içini değerlendirmek için sonografik hsg ile polip olup olmadığı inceleyebilirdi Yasa histerosalpingografi yapılırdı. Bu durumda en 3 ay adet 5 gün cycloprogynova gibi ilaçları 5_25 21 gün 3 ay kullan.ferrum fort tb ic1x1

30 Temmuz 2021 11:41