PH
Soru Sahibi
17 Eylül 2016 12:27

Adet Sancısı

Merhaba hocam kız arkadaşımın adet aşırı adet sancıları oluyor bir çok yerden duyduğumuza göre adet sancıları cinsel ilişkiye girildikten sonra bitiyormus kız arkadaşım bakire kimileride doğum yaptıktan sonra bittiğini söylüyor bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ayla Üçkuyu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Halil bey, bu konudaki duyumlarınızın her ikisi de doğruluk payı içeriyor. Ağrılı adet gören kadınların bir kısmında düzenli seks hayatı başlayınca, diğer kısmında ise doğum yapınca adet ağrıları kaybolmakta veya belirgin şekilde azalmaktadır. Çok nadiren, az sayıdaki kadında 45 yaşına kadar ağrılar devam edebilmekte. Ağrılı adet gören kadınların bir kısmında endometriozis adı verilen hastalık olabilmektedir. Bu yüzden ağrılı adet gören kadınların düzenli olarak kadın muayenesi (ultrason) olmaları yararlı olur. web sitemden bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. İyi günler dilerim http://www.aylauckuyu.com/endometriozisin-belirtileri,2,60#.V97R0fCLS00

18 Eylül 2016 20:45