DS
Soru Sahibi
15 Mayıs 2021 16:08

Adet kanaması, pıhtı kan, ağrı

Merhaba, adetim önceden 7 gündü şimdi 8-9 gün olmaya başladı. İlk 3 4 gün kanamalarım yoğun oluyor. 1) Bazen pıhtı atar gibi kanda geliyor bu iyi bişey mi? Adetimden veya başka bir sebepten dolayı kan değerlerimde düşük. 2) Adet olmaya yakın (10gün) yakın 2 3 aydır sol kasıgımda ara sıra hafif ağrılar hissediyorum. Bu neden oluyordur? 3) adet olmaya yakın tarihlerimde il değişikliği yaptıgım zamanlarda adetim normal gününde değilde bir hafta ileri atıyor bu normal mı? Yada bu durumlarda ne yapabilirim? 4) Bu yukarıda saydığım durumlarda gebe kalmam da sorun olur mu (evli degilim 1 ay sonra Düğünüm var bilgilenme amaçlı sorulmuştur) Neler önerirsiniz teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Filip Taşhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

muayene ederek bir ultrason ile değerlendirmek gerekir gerekirse hormon tetkikleri yapılır

24 Mayıs 2021 11:02
DS
Soru Sahibi

Merhabalar hocam rahmim dışına doğru büyüyen 8 cm miyom görüldü. Gebe kalmaya engel mi? Neler önerirsiniz?

24 Mayıs 2021 22:18
Op. Dr. Filip Taşhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

engel mi ameliyat gerekir mi kararı için hekim kendi muayene etmelidir 8 cm biraz büyük sadece onu söyleyebilirim

29 Mayıs 2021 10:26