sd
Soru Sahibi
5 Eylül 2021 09:30

Adet gecikmesi

44 yaşındayım 3 çocuk annesiyim..1 ay öncesine kadar saati saatine , günü gününe olan reglim hâlâ olmadı.Bu süre zarfında hava değisikliği yaşadım.Yer ve mekan değiştirdim. Suan sürekli yaşamımı idame ettirdigim yerdeyim. Kadın doğum uzmanına gittim.Usg ile kontrol ettiğinde 4.5 tane yumurta olduğunu, rahmin ise 13mm kalınlastığını gördü. Bunun üzerine Tarlusal hap verdi 3 gün boyunca aldım sonrasında beklemeye başladım .yaklaşık bir hafta sonra kahverengi leke geldi arkası gelmedi.Beta hcg testi negatif. Bu durumda menepozu düşünmelimiyim. Menepozda yumurtalıkta yumurta olur mu? Bu konuda bilgi verebilir misiniz...Teşekkür ederim...

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mehmet Fırat Mutlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

MENAPOZ BİR SÜREÇTİR VE TANIM OLARAK 1 YIL ADET GÖRÜNMMEMESİ DURUMUNNDA MENAPOZA GİRDİĞİNİZ SÖYLENİR. SADECE BİR KEZ ADET GECİKMESİ OLMASI HEMEN MENAPOZA GİRDİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜRMEZ... ANCAK İLACI KISA KULLANMIŞINIZ O İLAÇ BİR KUTU BİTERNE KADAR KULLNAILMALI İDİ.

6 Eylül 2021 08:42
sd
Soru Sahibi

Tarlusal kullanınca adetim geldi.Bu durumda ilaca devam etmelimiyim.?

6 Eylül 2021 10:40
Doç. Dr. Mehmet Fırat Mutlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

KESEBİLİRSİNİZ

6 Eylül 2021 10:53