SS
Soru Sahibi
17 Haziran 2020 14:14

Adet gecikmesi ve tahlil sonuçlarım

Aynen Merhaba, 34 yaşındayım bu zamana kadar düzenli bir şekilde adet gördüm. Geçen yıl Şubat ayında Gebelik zehirlenmesi sebebiyle 7. Ayımda sezeryqn ile acil doğuma alındım prematüre bir bebeğim doğum yaptım. Son 1,5 aydır regl görmüyorum doğum yaptıran doktora danıştım tarlusal kullan dedi ilaç bitti 10 gün geçti yine olmadım. Bu arada doğumdan sonra 25 kilo verdim ve bunun 7-10 ununu hızlı bir şekilde aç kalarak verdim. Kadın doğum doktoruna gittim regl olamadığım için benden tahlil istedi ve sonuçları şöyle ;fsh 60,92 beta hcg 2,90 prolaktin 11,11 doktor menopoz dedi ultrason gibi aletle baktı en az 1 kere daha adet görürsün dedi. Climen diye bir ilaç yazdı. Kullanmayacağım doğal bi şekilde bekleyeceğim olurum belki dedim.Bu kesin bir teşhis midir hocam. Hızlı kilo vermem sebebiyle düzensiz olup sonra yine düzene giren bir regl olamaz mi ? Yada 1,5 /2 aydır regl olmadığım içim bu değer bu kadar yüksek çıkmış olamaz mı? Bir Ümit var mı yani? Lütfen yardım edin. Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Şeyma Fenercioğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Kanda AMH baktırın sonucunu görüşelim.

22 Haziran 2020 12:01