UY
Soru Sahibi
12 Mayıs 2020 18:00

Adet Düzensizliği

Merhabalar.Ben 17 yaşındayım geçtiğimiz 4 5 ay öncesinde saç dökülmesi(tepemde kellik var) ve sivilce şikayetiyle cildiyeye başvurdum yapılan testler sonucunda yumurtalıklarımda kist ve prolaktin yüksekliği çıktı doktor polikistik overdan şüphelenip endokrinolojiye yönlendirdi endokrinoloji doktoru ise yumurtalıklarımda ki kistlerin önemsiz olabileceğini 18 yaşından sonra kontrol ettirmemi söyledi ve prolaktin değil makro prolaktin yüksekliğim olduğunu söyledi (1.5 yıl önce 6 ay adet olmadım diye kadın doğuma gittim ve 3 kutu adet söktürücü sonrası adet oldum ama yumurtalık kistini söylememişti ya da o zaman yoktu sonrasında düzene binmişti) Şimdi ise 2 aydır adet olmadım ve hasteneye gitmekten çekindiğimiz için eczaneden tarlusal alıp içtim ancak yinede adet olmadım ben bu durumda ne yapmalıyım kadın doğumamı endokrinolojiye mi başvurmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Külal Çukurova
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Kadın doguma gıdıp uygun tedavıyı olmanız gerekmektedır. kıst ve hormon sevıyenızı duzene soktugunuzda dıger problemlerınız devam ederse yada kadın doguma gıttıgınızde sıze ek endokrını onerırse gıdebılırsınız.

14 Mayıs 2020 10:22