KM
Soru Sahibi
22 Şubat 2016 15:47

Acil yardımcı olurmusnuz

Merhaba hocam benim 40 gün önce ayagim kırıldı alçıya alındı alçı çıkarıldıktan sonra 5 gün oldu fakat ağrım geçmedi farklı bi doktora gittim emar istedi Sonuç: anterior talofibuler ligamanda total rüptur. Sonuç: posterior talofibuler ligamanda parsiyel rüptur. Sonuç: talus domunda lateral superior kesimde yaklaşık 1 cm lık alanda osteokondral lezyona ait olabilecek görünüm bunlar çıktı hocam ne yapmam gerekir yardımcı olur musunuz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Alper Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

bu konu önemli bir durumdur bağ tamiri ile birlikte hasarlı Osteokondral bölgenin tamiri gerekr

22 Şubat 2016 17:04
KM
Soru Sahibi

Hocam tekrar doktora gittim Ayağımin son durumu tomografi çekildi sonuç: fibula distal ucunda fragmante kemik parçacığı saptandı. Kortikal düzensiz lık izlendi. Tibia kondilleri normal tibotalar eklem yüzü düzenlidir kalkaneusta belirgin fraktur hattı saptanmamıştır. Ayak bileğinde cilt cilt altı yağlı planlarında ödem izlendi. Hocam bu durumda benim nasıl bir tedavi gormem gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz

7 Mart 2016 14:28
Prof. Dr. Alper Gökçe
Ortopedi ve Travmatoloji

Tedaviye siz değil hekiminiz karar verir.siz hekiminiz seçin sonrası kolay

7 Mart 2016 17:13