YA
Soru Sahibi
14 Ağustos 2020 14:47

Acil yardım rica ediyorum

Doktor bey merhaba bir konuda fikrinizi rica ediyorum.15 gün Önce son seviye hemoroidden ameliyat oldum.Dıs,iç hemoroid ve makat çatlağı hepsi aynı anda.Iyilesme süreci cok zor geçiyor ve 2 3 gün Önce hemoroid memesine benzeyen birşey oluştu dış kısımda elimi dahi dokunamıyorum doktoruma 2 defa gittim normal pıhtı attı diyor ama aklımda şüpheler var.Nohut büyüklüğünde ve ameliyat olmadığım zamanki gibi memeye benziyor normal durum müdür sizce? Hem lazer hem klasik yöntemle yapıldı ameliyatım.Bilginizi rica ediyorum

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mert Atak
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Anlattığınız hikaye tromboze hemoroid yani dış hemoroid olabileceğini gösteriyor ancak muayenede görmeden net yanıt verebilmem mümkün değil. Ameliyatı yapan hekim ile görüşmeniz süreç açısından daha doğru olacaktır. Durumunuz hakkında net bilgiye sahip olan hekim sizi en doğru yönlendirecek olan hekimdir. Geçmiş olsun.

15 Ağustos 2020 11:40
YA
Soru Sahibi

Mert hocam teşekkür ederim alakanıza 2 defa gittim kendisine ameliyat olduktan sonra.Normal olduğunu kan pıhtısı attığını söylüyor lakin ağrısından duramıyorum sadece krem ve fitil kullanmam gerektiğini söyledi.Belirttiginiz gibi hemorid mene görüntüsü var aynen.

15 Ağustos 2020 13:14
Op. Dr. Mert Atak
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Evet anlattığınız şikayetler dış hemoroid gibi gösteriyor ancak ağrı oldukça şiddetli ise apse enfeksiyon yönünden hızlıca değerlendirilmesi gerekir. Bazen cerrahi işlemlere bağlı olarak tedavi sonrasında apse gelişebilmektedir. Bunun için de anaskop ile muayene edilmesi ve eğer apse varsa acil müdahale edilmesi gerekir. Size tavsiyem vakit kaybetmeden en yakın hekime veyahut operasyonu yapan hekime muayene olmanızdır. Geçmiş olsun.

15 Ağustos 2020 14:08
Op. Dr. Mert Atak
Op. Dr. Mert Atak Genel Cerrahi , Proktoloji

Yazar toplam 279 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Anal manometri Op. Dr. Mert Atak
Hemoroid mi? Op. Dr. Mert Atak
Kanlı dışkı Op. Dr. Mert Atak
Makat çatlaklığı Op. Dr. Mert Atak
Kıl Dönmesi Op. Dr. Mert Atak
Proktoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube