ÇA
Soru Sahibi
1 Aralık 2018 14:43

Acil lütfen

hocam merhabalar. oğluma ayın 27sinde 18 aylık aşısını yaptırdık 29unda ateşlendi. hastaneye götürdük boğazı kızarmış Enfeksiyon değil virüs dediler. dolven calpol ve klamoks fort verdiler. bugün 3. gün ateşi en fazla 38.5 a kadar düşüyor. dudakları kurudu ve catladi hicbirsey yemiyor ateşin 40i bulduğu oluyo. bize 4-5 gün sürer bu ateş dediler banyo yaptırıyorum tek badiyle durduruyorum bu seferde öksürmeye ve burnu akmaya başladı. ne yapacağımı şaşırdım. 3 günde iki kez hastaneye gittim şuan calpol verdiğim halde ateşi 38.7 tekrar hastaneye gitmelimiyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bakteriyel bir enfeksiyon ise antibiyotik tedavisinin 48.saatinden sonra ateş sıklığı azalacaktir. Viral enfeksiyonlar da ise ateş 5 gune kadar devam edebilir. Fakat klinik olarak çocuğun genel durumu ateşi düşünce normale döner. Başta öksürük yok iken sonradan basladi ise bronsiolit vb hastaliklara dogru gidişatı olabilir. Bu sebeple tekrar uzman bir doktora götürmeniz uygun olacaktir. Geçmiş olsun

1 Aralık 2018 15:00