ÇY
Soru Sahibi
29 Haziran 2018 16:16

5 htp depresyon

5 htp iceren tabletler kullanilabilir mi.birakildiginda tekrar basa mi doner. En fazla ne kadar sure kullanilabilir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, 5htp içeren tabletlerin etkinliğine dair herhangi bir bilimsel çalışma bilmiyorum. Mevcut antidepresanlar SSRI yani seçici serotonin reseptör geri alımını bloke eden ilaçlardır. Ağızdan alınan 5htp barsaklardan emilsede beyine geçişi bildiğim kadarıyla olmamaktadır. Size tavsiyem bu konuda bilimsel çalışmalarla etkinliği artık kanıtlanmış preparatları kullanmanız ve etkinliği ilaca eşdeğer olarak bulunan BDT yönelimli psikoterapi almanız olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

29 Haziran 2018 19:48