ŞŞ
Soru Sahibi
28 Nisan 2009 15:59

3,5 yaşında oğlum var.1,5 yaşında başlayan diş çürümesi hala devam etmekte.

3,5 yaşında oğlum var.1,5 yaşında başlayan diş çürümesi hala devam etmekte.(2 yaşına kadar anne sütü verildi biberon ve emzik kullanılmadı,hamile iken hiç antibiyotik tedavisi görmedim.)2 ay önce alt ilk azılarına amputasyon yapılarak dolgu yapıldı.Diğer azı dişlerinde de siyah lekeler var ve bu giderek büyüyor.Doktor kontrolünde, diğer azı dişine de zamanla dolgu yapılacak .Sorum ise lekelerin ilk aşamasında çürük derinleşmeden süt dişlerine fissur örtücüler ile kapatılabilinir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

dişlerde lekeler görüldükten sonra uygulanan flourun koruması maalesef fazla olmuyor,ama doktor lekelenmenin ilk safhasında cavitron ile temizleme yapabilir ve çürüğün derinleşmesini beklemeden dolgu yaparsa daha uygun olabilir..geçmiş olsun

30 Nisan 2009 00:47