DE
Soru Sahibi
5 Ocak 2018 22:38

3,5 aylık bebeğim de bronşit.

Merhaba hocam.3,5 aylık bebeğim de iştah eksikliği, atak seklinde öksürük nefes alırken hırıltılı halsizlik var. Doktorumuz bronşit dedi. Sekrol,cortair flakon,azro süspansiyon, ventolin verdi. Kullaniyoruz ancak bebeğim içtiği bütün sütü fışkırir şekilde içer İçmez kusuyor.4 günde 500 gram zayifladi. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz? Çok zor durumdayim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Refika Ersu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Geçmiş olsun, bebeğiniz çok küçük, beslenemiyorsa damardan sıvı alması gerekir. Hastaneye başvurun, yatırılıp serum takılması gerekir. Solunum sıkıntısı geçince de kusuyorsa reflü veya başka nedenler araştırılmalı.

5 Ocak 2018 23:44
DE
Soru Sahibi

Teşekkür ederim sayın hocam, dediğinizi yaptık şu an hastanedeyiz 2 gün serum takılacak. İlginiz için tekrar sağolun.

7 Ocak 2018 07:57
Prof. Dr. Refika Ersu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Tekrar geçmiş olsun. Şikayetleri devam ederse veya tekrarlarsa Kayseri'de üniversitede çocuk göğüs hastalıklarına gidin.

7 Ocak 2018 21:05