T
Soru Sahibi
25 Ağustos 2012 14:35

2 ön dsim ayrık

mrhba benm 2 ön dşim ayrık dolgu yaptırmak ıcın bi ds hekımıne gttim o da 20 lik dişlern dha gelmems geldıgı zamn emnım kı kapanır dedi ben de dolgu yaomaktan vazgectım 20 yasındayım gerckten dslermın byle gözukmesınden hoslanmıyorum sızce dıslerımın gelmesını mı bekleyım yoksa dolgumu yaptırım eger kı 20 lık dısle bırlesecekse dolgunun zararı olurmu cvbını beklıyrum sımdıden teskr,,,

1 cevap
Cevaplar (1)

Tuğba Hanım, her şeyden önce ön dişlerinizdeki ayrıklık miktarının ve çekilecek bir panoramik filmle 20 yaş dişlerinizin pozisyonlarının belirlenmesi lazım. Ön bölgedeki ayrıklığın, 20 yaş dişlerinin sürme gücü ile birleşmesini beklemek bence çok doğru olmayabilir. Ayrıca 20 yaş dişlerinizin mevcut olup olmadığı da filmle anlaşılabilir. Ön bölgedeki ayrıklık şayet sizi çok rahatsız ediyorsa, dolgu ile değil de yapılacak iki adet laminate kron ile daha radikal bir şekilde halledilebilir. Ancak en doğru kararı ağız muayene ettikten verebiliriz. (Ben veya Başka bir dişhekimi). Sağlıklı günler dilerim.

25 Ağustos 2012 14:56