9 Kasım 2020 13:31

2 haftalık kedi

Merhaba, annesi tarafından terk edilmiş yaklaşık iki haftalık kedi buldum bir kaç gündür bakıyorum. Kedi ishal, karnı şiş ve sanırım zorlandığından rektum prolapsusu oluştu. Yaklaşık 1 cm kadar rektum dışarıya sarkmış durumda. İshal parazit kaynaklı mı diye düşündüm fakat daha çok küçük, alacağı tedaviyi nasıl kaldırır bilmiyorum. Şuan ılık suyla masaj yaparak dışkısını yaptırmaya çalışıyorum fakat rektum sarktığından yaptırırken korkuyorum. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Selamlar. Acikcasi onu herhangi bir arkadaşa götürüp profesyonel bir yardım alsanız iyi olur bu şekildeki rektum un dışarıda uzun süre durması hayvan için sağlıklı bir durum değil acil müdahale gerekebilir. Gecmis olsun

12 Kasım 2020 10:42