AA
Soru Sahibi
28 Ocak 2019 17:21

2,5 yaşında konuşma gecikmesi

Merhaba, oğlum 2,5 yaşını 1 ay geçti hala konuşmuyor, herşeyi anlıyor, komutları yerine getiriyor, gelişiminde hiç bir sıkıntı yok, otizm vs hiçbir belirti yok zaten kreşe başladı kreşin pedagoğu ve çocuk doktorumuz otizmle hiç alakası yok 3 yaşını bekleyin dediler ki zaten belirti de yok annesi olarak bende öyle bişey düşünmüyorum fakat herşeyi anlamasına rağmen hatta çok zorlayınca baba dede dedirtmemize rağmen örneğin neden kendisi babasına baba dedesine dede demiyor anlamsız bir iki kelimesi var onun haricinde herşeyi vücut diliyle çok iyi anlatıyor, 1 yaş civarı bilinçsizce herşeye anne derdi şimdi onu da bıraktı bi kaç kere zar zor ağzından anne çıktı. Benim merak ettiğim internette bazı durumlarda nörolojiye gidilmesi tavsiye edilmiş, ne gibi sıkıntılardan şüphelenip nörolojiye yönlendiriliyor veya ne gibi belirtilerde nöroloğa gitmek gerekiyor sadece konuşmama probleminden dolayımı yardımcı olabilir misiniz?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhaba Altta yatan organik neden var mı araştırılmalı Eeg çekilmeli

28 Ocak 2019 23:55
AA
Soru Sahibi

Teşekkürler Canan Hanım, EEG de bakılacak olan şey tam olarak nedir? Bilmediğim için saçma bi soru olabilir ama zeka seviyesi (geriliği) gibi durumlara mı yoksa epilepsi gibi detaylar mı?

29 Ocak 2019 00:37
Doç. Dr. Canan Kocaman
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Beynin elektriksel aktivitesi

29 Ocak 2019 17:26