KN
Soru Sahibi
6 Eylül 2010 17:37

11 hafta+ 4gün'lük gebeyim. Bugün yapılan USG'de fetus'un CRL ölçümü 52(117

11 hafta+ 4gün'lük gebeyim. Bugün yapılan USG'de fetus'un CRL ölçümü *** *** **/7) ve NT ölçümü ise 2,4 P's. olarak belirlendi. PAPP A ve Beta HCG seviyelerime bakılmadı. Yaşım 40. Ölçümler normal seviyelerde midir? Özellikle NT için endişelenmem ve PAPP A ve Beta HCG istemem gerekir mi? Doktorum yaşımın 40 olmasından dolayı amniosentez kesin yapılacağından şimdiden ikili /üçlü testler gibi detaylr tarama taraftarı değil. Sizin görüşünüz nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Benian
Kadın Hastalıkları ve Doğum

40 yaşında olmanız ve NT'nin 2,4 gibi sınır bir değer olması amniosentezi düşünmenizi gerektirir. Doktorunuza katılıyorum.

7 Eylül 2010 12:22