AMELİYATSIZ VAJİNAL GENÇLEŞTİRME (SIKILAŞTIRMA):

Kadınlar için anne olmak çok güzel ve aynı zamanda oldukça zahmetli bir işlem. Bazen çile şeklini alabilen bu sürecin ardından eğer eylem gerçekten oldukça zahmetli gelişmişse bebek annenin vajinal kanalından dışarı çıkarken bu bölge anatomisini bozmaktadır. Oluşan pelvik taban zarlarındaki yırtılmalar sarkmalara vajina ağzında açılmalara neden olmaktadır.

Bu problem bir çok kadın tarafında rahim sarkması olarak bilinmektedir. Bilindiği gibi bu sorun bazen cinsel yaşamı etkilemektedir. Bu durum bazen kadını etkileyerek orgazm sorunlarına, bazen de erkeği etkileyerek cinsel organını vajen tarafından sarılmadığını yeterince sıkı olmadığını ifade ederek tatmin olmakta zorlandığından şikayet etmektedir.

Bu durum eşlerin birbirini anlayamadığı hallerde evliliği yıpratmaktadır. Böyle bir şikayet mevcutsa eşler bir arada görülmeli ve pelvimetri ismini verdiğimiz basınç ölçme cihazları ile pelvik basınç kaydedilmelidir. Ancak bu yolla tanı güvenilirliği sağlanabilmektedir. Hasta tanı aldıktan sonra jinekolojik lazer uygulamalarından vajinal sıkılaştırma veya gençleştirmeden bahsedebiliriz.

Sevgili hanımlar bu metod ağrısız, anestezi almadan, ayaktan uygulanabilir. Herhangi bir yan etkisi olmayan, sadece vajinal kollajenizasyonu artırarak dokuyu sıkılaştıran bir yöntemdir. İşlem sonrası istirahat ağrı kesici ihtiyacı gerekmemektedir. İşlem sonrası cinsel perhiz ise sadece iki hafta olup oldukça tolere edilebilir bir süreçtir.


Ankara Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!