Lpg  selülit tedavisi
Lpg selülit tedavisi

Yaz yaklaşıyor, bu dönemde herkes son yaz hazırlıklarını tamamlıyor. Plajlarda ve yazlık mekanlar için kıyafet seçimlerinde daha özgüvenli olmak isteniyor. Operasyon iyileşim dönemi için hala vakit var, fakat hızlı olmak gerekli. Operasyon için vakit bulamıyorsanız, formunuzu sağlayabilmeniz için vücut bakım cihazlarından yararlanabilirsiniz.

Kişinin durumu belirlenerek program belirlenmelidir. LPG Cellu M6, ultrasonic LPG, pasif egzersiz uygulamaları hakında bilgi vermek istiyorum.

Selülit tedavisinde FDA belgeli tek cihaz: LPG CELLU M6

LPG Endermolojisi aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur.

Dünyanın sellülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA belgeli tek endermoloji cihazı LPG’dir.LPG’nin en son geliştirilen modeli Cellu M6 Keymodule, hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.

SELLULİT VE KONTÜR TEDAVİSİ

Kontürleri düzgünleştirmek (selüliti olan zayıf kadınlar), gevşeyen ciltleri toparlamak ve plastik cerrahi sonrası (liposelection, karın estetiği gibi) lenf drenajını arttırmak için, ödem çözülmesini kolaylaştırmak, lokalize yağ birikiminde incelme sağlamak için kullanıyoruz. Estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi

Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin gerginleştirilmesi, cilt bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan farklı program ve başlıklarla etkili çözümler sunmaktadır.

Tedavi amaçlı: Spor yaralanmaları, fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji...), travma ve yanık sonrası skarlar, cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem, lenfödem tedavisinde kullanılır.

SELLÜLİT NEDİR

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adını verdiğimiz derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir fenomendir. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portokal kabuğu görünümüne neden olmaktadır.

LPG NASIL ETKİ YAPAR

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. LPG uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır

LPG ENDERMOLOJİ UYGULAMALARI

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Uygulamalar, 15-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında her hastaya özel uygulama çorabı giydirilmektedir. LPG endermoloji tedavisi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkilere sahiptir. Her bir seansta uygulama 35 dakika sürmektedir.

LPG kilo kaybı yapar mı?

Endermoloji, selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

LPG, liposelection ameliyatına alternatif bir tedavi midir?

Liposuction vücut kontur düzeltmesi sağlayan ve yağ hacmini azaltan etkin bir cerrahi yöntemidir. Ancak sellüliti ve deri düzensizliklerini tam olarak yok etmez. LPG vücut kontur düzeltmelerinde liposelectiona alternatif bir yöntem olmamakla birlikte liposelection’la kombine edildiğinde daha mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar.

HAMİLELİK VE DOĞUM SONRASI

Doğum sonrası vücutta oluşan ödemin hızlı şekilde atılması, şişliklerin giderilmesi, gevşek derinin sıkılaşması ve toparlanması kısacası vücudun eski formuna kavuşması için cerrahi müdahale düşünmeyen bayanlar için ameliyatsız, ağrısız pratik bir çözüm: LPG Tedavisi.

LPG Cellu M6 Keymodule ile hamilelik sonrası uygulanan programlardan bazıları şunlar:

Drenaj programı ile dolaşımın düzenlenmesi ve ödemin atılması çabuklaştırılıyor.

Gevşek cilt / Sarkık cilt programlarıyla derinin pürüzsüzleştirilmesi, sıkılaşması ve toparlanması sağlanıyor.

Slimming programıyla selülit görünümü gideriliyor.

Vücutta lokal yağlanmalar varsa problemli bölgelere yapılan Lokalize Fat programı ile orantısızlık gideriliyor.

Ne zaman başlanmalı? LPG tedavisine doğumdan bir hafta on gün sonra başlanabilir.

ULTRASONİC LPG (BIOCELL)

Zayıflatma, Tonlama, Selülit giderme, Canlandırma, Drenajda özelikle LPG ile kombinasyonda çok başarılıdır.

İlk defa Biocell’de üç sistem bir arada kullanılmıştır: Biosculpture, Ultrasound, Vacusound Selülit ve incelme uygulamaları için kombine bilgisayar programlı bir birimdir.
Biocell, selülite ait tüm noktalarda savaşır (yağ hücrelerini parçalama, sıvı tutumu, sarkan kaslar). Uygulamada kasları ve deriyi gererek yağ hücrelerini ve selüliti gözle görülebilen derecede azaltır.
Sağlıksız görünmenize neden olacak sertleşmiş yağları azaltarak, özellikle karın, uyluk, kalça ve kollar gibi lokal bölgelerdeki uygulamalarda iyi neticeler sağlayarak incelmenizi sağlar.
Biocell, selüliti tedavi eden, zayıflatan ve kasları biçimlendiren bir deri altı tedavi uygulamasıdır. Elektroterapi, vakum, ultrasound kombinasyonuyla vücut şekillendirilmektedir.

Kas tonusu artar, vücut hatları şekillenir. Cildin uyarılması ile rengi ve görünümü düzelir. Yağ hücre metabolizması hızlanır, yağ doku küçülür. Kan ve lenf dolaşımı hızlanır, atıkların atılımı artar.


İzmir Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!