Burun estetiği ameliyatı ortalama kişinin 10-15 günlük istirahatte olmasını gerektiren bir ameliyattır. Ameliyat sonrası evde dinlenip tamponlar ve alçı çıkana kadar iş yaşamına ara vermeyi gerektirir. Alçı ve tamponlar 3-5 gün arası çıkar ve geri kalan sürede ten rengi bandajlara geçilir. Kişi 10. Günden sonra işine geri dönebilir. Revizyon burun ameliyatlarında bu süre daha uzundur. Kaburgadan ya da kulaktan kıkırdak alınan durumlarda ise bu süre 20 güne çıkabilir. Yüzde oluşan şişlik ve morluklar 15. günde tamamen yok olur. Kişinin genetik yapısı, cilt tipi ve yapılan cerrahi işlemin şekli bu süreyi etkiler.

Ameliyat sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken pek çok unsur söz konusudur. Bu konuda hastalarımı elimden geldiğince ayrıntılı bilgilendiriyorum.

-Burun estetiği olan hastanın yatış şekli önemli midir?
-Diet listesi nedir?
-Yemesi gerekenler ya da yememesi gereken yiyecekler nelerdir?
-Dikkat etmesi gerekenler nedir?
-Spor yapabilir mi?
-Güneşten korunulması gerekir mi?
-Yüzme havuzuna ya da denize girebilir mi?
-Ameliyat sonrası hangi ilaçları kullanabilir?

Bu tür sorular daha uzatılabilir. Her konuda bilgi sahibi olursanız bu süreci hem daha kolay geçirir hemde daha sağlıklı estetik olarakta güzel bir buruna sahip olabilirsiniz. Aklınıza takılan her soruyu doktorunuza sorabilmeli ve doğru yanıtlar alabilmelisiniz.


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!