İmmediyat implant yerleştirilmesi olarak da tanımlanan tedavi seçeneğinde, diş çekimi ve implantların yerleştirilmesi aynı anda yapılır ve yine aynı gün hastamız için özel olarak hazırlanan protezler hastamıza uygulanır.

Bu tedavi seçeneğinde hastamızın ağzında hiç diş olmaması veya ağız da olan dişlerin sağlığının iyi olmaması önem arz etmez. Her iki durumda da hastamıza implantlarla sabit protez dişleri aynı gün uygulanır.

Yani hastalarımızın aynı gün operasyon esnasında hem dişleri çekilir, hem implantları yapılır hem de protez dişleri takılır.

Tüm bu operasyon süresi ortalama olarak 4 saat sürmektedir. Bu süre implant sayısına ve implantı yerleştirileceği çenenin durumuna göre değişiklik gösterse de 5 saatlik bir süreyi geçmemektedir.

Tüm bu bahsettiğimiz süre alt ve üst çene için toplam süredir. Eğer ki hastamızın tek çenesine bu işlem uygulanacak ise toplam süre 1-2 saati geçmemektedir. Aşağıda örneklerini verdiğimiz tedavi seçeneğinde operasyondan hemen sonra uygulanan geçiçi sabit protezleri 3 aylık bir süre sonrasında ömür boyu kullanacağı daimi porselen dişler ile değiştirilir.


Eskişehir Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!