Saç ekimi bugün pek çok farklı yaştan ve pek çok farklı iş grubundan kişinin tercih ettiği bir uygulamadır ve bu uygulamada başarısızlık oldukça moral bozucu ve can sıkıcı olabilir. Başarısız saç ekimi elbette ki tercih edilen bir sonuç değildir. Ancak bu olumsuz sonucun telafi edilememesi gibi bir durum da söz konusu değildir. Tecrübesine ve de yeteneğine güvendiğiniz uzmanlar ile görüşerek söz konusu başarısız işlemi telafi edebilecek bir müdahale talep edebilirsiniz. Ayrıca bir de işlemin başarısız olma nedenlerine de bir bakmak gerek. Pek çok sebep ile yapılan saç ekimi başarısız olmuş olabilir. Bazen hekimlerin elinde olmayan sebepler ile de bu sonuç alınabiliyor. Dolayısıyla hekiminizin değerlendirmesini dikkate almalı, öncelikle onun yönlendirmelerini takip etmelisiniz.

Başarısız olarak kabul edilen saç ekimi sonuçları, çok büyük greftler olabilir, ön saç çizgisi problemleri olabilir ya da gerçekçi olmayan görünümler söz konusu olabilir. Örneğin, çim adam görünümü, parke etkisi ya da çeşitli yara problemleri başarısız saç ekimi uygulamalarında en çok karşımıza çıkan durumlardır. Ancak bunlar düzeltilemeyecek sorunlar değildir. Bir uzman hekimin ellerinde harika birer sonuca dönüştürülebilirler. Doğal bir görünüm en önemli beklentidir bu uygulamada. Doğal görünümü ise bazı hassas noktalara dikkat eden hekimler kolayca elde edebilirler.

Başarısız bir saç ekimi sonrası, saç çizgisinin çok ileride olması gibi bir durum söz konusu ise sorunsuzca bu çizgi olması gereken noktaya çekilebilir ve kolayca düzeltme işlemi yapılabilir. Diğer taraftan saçın aşırı yüksek olması, karşılaşılan sorunlardan bir diğeridir. Ön saç çizgisini tek saçlı kökler ile restore ederek, bu sorunu da ortadan kaldırmak mümkündür. Çarpık saç çizgisi sorunu da en çok karşılaşılanlardan biridir ancak işinin uzmanı bir hekim, bu konuda da düzeltmeler yapabilir. Doğal bir görünüm için saç kökleri doğru yöne bakarak ekilmeli ve bu bir sistematik ile devam etmelidir. Bu sayede doğal görünüme sahip saçlara kavuşulabilir. Eğer siz de başarısız bir saç ekimi ile karşı karşıya kalmışsanız, endişe etmeyin. Bu tür sorunlar telafi edilebiliyor.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!