Anne makyajı

Anne makyajı

DOĞUM SONRASI ANNE MAKYAJI: 
Yukarıda kısaca bahsettiğimiz uygulamalar annede oluşması muhtemel doğum sonu problemler ile ilgili ancak bunlardan belkide en sık rastlanını karın çatlakları ve bacaktaki telenjektaziler yani küçük kılcal damarlar.

KARIN ÇATLAKLARI : 
Tedavisi oldukça nankör bir sorun olarak karşımıza gelmektedir eğer kırmızı dönemde müdahale şansı olursa daha başarılı sonuçlar vermektedir. Ancak laser ile stria tedavileri sonrası yinede ilk bakıştaki rahatsız edici görünüm kaybolabilmektedir.

KILCAL DAMARLAR(TELENJEKTAZİ): 
Belki de doğum sonrası en kolay kurtulunabilecek bir sorun olarak tanımlanabilir. 1,2,3mm lik damarcıklar silgi ile silinir gibi lazer tedavileri ile kaybolabilmektedir. Böylece mayo, bikini kullanımlarında  veya  yaz aylarında eteklerden  duyulan rahatsızlıklar kolayca giderilebilmektedir.

Bu makale 18 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Prof.Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine, Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Prof.Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ, Ankara Çankaya'da bulunan Özel Medicana International Ankara Hastanesi'nde hastalarına hizmet vermektedir.

Etiketler
Telenjiektazi
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Ankara - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube