KN
Soru Sahibi
24 Nisan 2014 17:24

yegenim sehir degisikligine adapte olamiyor.

Merhaba hocam...ablam ve enistemin 3 yasinda bir kizi var.istanbulda annemin yaninda kaliyolardi yegenimde burda dogdu.15 gun once tayinleri ciktigi icin sehir degistirmek zorunda kaldilar.yegenim icine kapandi hircinlasti telefonda anneannesiyle dahil kimseyle konusmak istemiyor.babasina karsi ofkeli davraniyor.annesinin yanindan ayrilmiyor.istanbula gidelim diyerek surekli agliyor.kalabalik bir evden ciktigi icin yalnizlik cekiyor.anneannesinin wvindeyken tuvaletini soylerken simdi soylemiyor.istanbula bikac gunlugune gelip kalmalarini soyledik donunce daha kotu olucagindan korkuyor.bize nasil davranmamiz konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim.bulunduklari sehirde pedagog bulamadilar.iyi calismalar..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Kızımız bağlı olduğu ortamdan yeni ortama adapte olmakta zorlanıyor.Burada yeni evine ve arkadaş ortamlarına alışması sağlanmalıdır.Odasına birlikte sevebileceği süsler yada perde gibi değişiklikler yapılabilir.Çocukla birlikte yeni odası süslenebilir.Çevreye uyum sağlaması i.in çevre gezilerine ağırlık verilmesi ,parklar varsa keşfedilmesi gerekir.Evcil bir hayvan edinilebilir.Kuş ya da balık gibi...Drama çalışmaları yapılabilir.Eve yeni bir bebek alınarak bebekle tanıştırılarak hikaye edilebilir.Biliyor musun Ayşe de başka bir yerden bizim evimiz gelmiş diyerek bebekle ilgili hikaye anlatılabilir. İyi günler

13 Mayıs 2014 14:55