ÇÖ
Soru Sahibi
7 Mayıs 2014 11:10

2 yaşındaki oğlumu kimsye bırakamıyoruz

İyi günler Nilgün Hanım;25 aylık oğluma 6 aylıktan beri babaannesi bakıyor ancak hala her sabah gitmemek için ağlıyor ama akşamları da gelmemek için ağlıyor her gün ikna etmeye çalışıyoruz anlatıyoruz ama bi işe yaramıyor bu durum normal mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Oğlumuz şu anda bağlı olduğu ortamdan ayrılmakta zorlanıyor.Bu aylarda bu durum normaldir.Burada ayrılma anını çok dramatikleşmeden yapılmalı,sevdiği bir oyuncağı yanında taşıyabilir.Seçenek sunarak tercih yaptırılabilir.Örneğin bugün babaannenle parka mı gitmek istersin yoksa evde mi oynamak istersin? gibi...Bu dönemde çocuklar tutturma şekliyle kendini kabul ettirmeye çalışır,ısrarcıdır.Ben merkezcilik döneminden dolayı konuşarak ikna etmek zordur.4 yaşına doğru ben merkezcilikten yavaş yavaş uzaklaşırlar.İyi günler

13 Mayıs 2014 14:34