HD
Soru Sahibi
3 Mayıs 2014 10:08

Geceleri alt ıslatma

Merhaba Nilgün Hanım, 42 aylık bir kızım var.Tuvalet eğitimine 30 aylıkken başladık.Genel olarak sorunsuz bir yıl geçirdik.Ancak geceleri altını ıslatmaya devam ediyor.Üç saatte bir kalkıp tuvalete götürmek durumundayım.Kendisinin beni kaldırıp tuvalete gitmesini nasıl destekleyebilirim.Ya da henüz erken mi?Bunun bir zamanı var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Derya Hanım merhabalar, Gece yatmadan 1 saat öncesi sıvı tüketimini kesebilirsiniz.Haftada 3 kere altı kuru kalkıyorsa problem değil.Zamanla alışacaktır.Mümkün oldukça gece uykusunda kaldırmamaya çalışarak uzun uykuda tutma alışkanlığının kazanmasını sağlayın.İlk zaman 1 ve 5 te kaldırırken daha sonra sadece 5 te kaldırın.Daha sonra ki adımda da uyanındığı zaman tuvalete götürmesini sağlayın.İyi günler

13 Mayıs 2014 14:38