KN
Soru Sahibi
8 Mayıs 2014 01:33

BAKICIMIZ İŞTEN AYRILACAK BUNU OĞLUMA NASIL ANLATMALIYIM?

İyi günler Nilgün Hanım Yaklaşık 1 yıldan beri yatılı olarak çalışan bakıcımız işten ayrılacak yakın bir zamanda!! Oğlum 3 yaş 8 aylık. Ve bakıcısına çok bağlandı. Bugüne kadarda gidebilme ihtimalinden kendisine bahsetmedik. Oğluma bunu en doğru şekilde nasıl anlatmalıyım? Onun üzülmesini ve terk edilme duygusunu yaşamasını istemiyorum. O bizim yanımızda çalışıyordu desem ben çalıştığımda bana tepki göstermesini istemiyorum. bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim . İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Nur Hanım, Merhabalar,oğlumuz sosyalleşme döneminde olduğu için ilk önce bakıcısıyla bağlarını azaltabileceği bir okul öncesi eğitim kurumuna alışması sağlanmalı, daha sonrasında ise okul desteği ve sizin desteğinizle birlikte bu durum çocuğumuzun anlayabileceği basit bir dille açıklanmalı.Okuluna alıştıktan sonra bakıcısına bağlılığı kalmayacaktır.Mutlaka gitmeden önce okula alışması sağlanmalıdır..İyi Günler

13 Mayıs 2014 14:29