CS
Soru Sahibi
5 Şubat 2011 09:45

Merhabalar Gülşen Hanım, Ben 26yasında bir bayanım.Bulundugum ülke dolayıs

Merhabalar Gülşen Hanım, Ben 26yasında bir bayanım.Bulundugum ülke dolayısıyla sürekli güneş ışınlarına maruz kalıyorum,Herzaman güneş kremimi kullanıyorum. Sebamed +50 koruma faktörlü. Göz çevrem için de (şimdiden göz çevresinde oluşabilecek kırışıklıkları önlemek amacıyla) bir güneş kremi kullanmak istiyorum. Bunun için araştırmalarım sonucu Clarin Sun Control Eye Contour Care Cream SPF30 kullanmayı düşünüyorum. Önerir misiniz? Kırışıklıklardan önlem adına şimdiden kullanmak sizce erken mi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Gülşen Erdem
Pratisyen Hekimlik

Merhaba, Güneş ışınlarının zararları konusunda duyarlı olmanız çok güzel.Güneş ışınları lekelenme,cilt kanserleri yanısıra cilt yaşlanmasında da (fotoyaşlanma) oldukça önemli.Göz çevresi kırışıklıkları mimik hareketleri sonucu oluşmakta.Önlem adına cilt tipinize uygun ürünler kullanmak uygun olur.Cildinizin günlük temiz- liği,aşırı makyajdan kaçınmak,düzenli uyku,sebze meyveden zengin beslenmek,sigara alkolden uzak durmak ,bol su tüketimi,hayata olumlu bakış açısı hem cilt hem de genel sağlığımızı olumlu yönden et- kileyen faktörlerdir. Saygılarımla. Dr Gülşen ERDEM

8 Şubat 2011 11:57