GB
Soru Sahibi
18 Şubat 2011 14:14

merhaba dr.gülşen hanım ben 20 yaşımdayım 3 ay sonra 21 yaşıma giricem beni

merhaba dr.gülşen hanım ben 20 yaşımdayım 3 ay sonra 21 yaşıma giricem benim sorunun bu arada erkegim gögüslerim buyuk aşırı yaglanmadan dolayı testoren mı ne var ondan degilmiş aşırı yaglanmadan mış basenlerim de aşırı yaglı ben kavitasyon diye bişi duydum gögüsdeki yagşarı parçalar gögüs bölgesinde uygulanır mı ve lazer lipoz var sizin fikirleriniz benim için çok önemli çok sıkıntı yasıyorum rahat olamıyorum psikolojim alt üst güvenim yok kurtulmak istiyorum :( şimdiden cevabınız için teşekkür

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Gülşen Erdem
Pratisyen Hekimlik

Merhaba, Göğüslerinizdeki büyüklük (jinekomasti) yağlanmadan kaynaklanıyorsa lazer lipoliz, liposuctıon yaptırabilirsiniz. Bölge itibariyle kavitasyon uygun bir yöntem değil.Boy-kilo bilgilerinizi vermemişsiniz.Kilonuz sağlık için kabul edilebilir sınırlarda ise, kavitasyonu basenler için düşünebilirsiniz. Egzersizi de hayatınızın bir parçası haline getirmenizi öneririm. Saygılarımla. Dr. Gülşen Erdem

19 Şubat 2011 21:19
GB
Soru Sahibi

hormanl testler yaptırdım aşırı yaglanmadan dedi doktor hatta yag izleri var karın ve basenlerde boyum 1,85 kilom 100 ve son olarak rahatsız etdiysem çok ama çok özür dilerim son bişi sorucam izninizle hem lazer lipoliz ve kavitasyon yapdırmamda bi problem olmaz dimi ve tetrardan yaglanma olur mu ben çok yemek yiyen biri degilim geçen yaz 1 ayda bi anda 20 kilo ve yaglanma oldu hiçbişi yememişdim hemde önceki sorumum cevapşadıgınız için teşekkürler :)

19 Şubat 2011 21:27
Dr. Gülşen Erdem
Pratisyen Hekimlik

Merhaba, İdeal boy-kilo oranına ulaşmanız için öncelikle düzgün bir beslenme alişkanlığı edinmeniz gerekir.Fazla yemediğinizi ifade ediyorsunuz.Mutlaka hata yaptığınız,gözünüzden kaçan bir nokta vardır.Bu konuda Hekim-Diyetisyenden oluşan bir ekiple işbirliği yapmanızı öneririm.Lazer lipoliz ve Kavitasyon kilo verdirme değil ,bölgesel incelme methodlarıdır.Lazer lipolizin etkisinin kalıcığı daha fazladır. Saygılarımla. Dr Gülşen ERDEM

22 Şubat 2011 22:37