OA
Soru Sahibi
6 Mart 2014 16:42

kızım kalabalıkta aşırı sessiz

nisanda dört yaşına girecek olan bir kızım var kreşe vermek istiyoruz fakat kızım pekte kendi hakkını arayan bir kız değil yani onu ufacık bebek bile yönete biliyor yani arkadaşları kavga ederken gelip bunun kafasına vursalar bile başını cevirip bakmıyor. canı acısa bile ağlamıyor hiç tepki yok yada korkuyo paniğe kapılıyor ama evde bizimle gayet normal herşeyi konuşuyor alışması için kalabalık ortamlara parklara götürüyorum açılsın diye ama üzülen taraf hep biz olarak geri dönüyoruz. çevremdekiler hep yalnız tek çocuk olmasına bağlıyorlar bu durumu alışır alışır dayak yiye bigün oda cvp verir olur diyolar ama göz göre göre kızımın dayak yemesine müsade edemem hangi anne isterki. ben nerde yanlış yapıyorum kızım nasıl düzelir yardımcı olurmusunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Ayça Hanım ,Merhabalar Kızınız okul ortamında zamanla kendi duygu ve düşüncelerini ifade etmeyi,hoşa gitmeyen durumlarda tepkilerini verirken bunu deneyerek bulacaktır.Bu fırsatı en iyi okul ortamında sağlayabilirsiniz.Bununla birlikte kendi tutum ve davranışlarınızı gözden geçirerek koruyuculuk tutumumuzu yavaş yavaş azaltacağız.Kendi düştüğü zaman kalkabilirsin anneciğim,başaramadığı durumlarda başarabilirsin anneciğim şeklinde teşvik ederek ,çocuğumuzun bir birey olduğunu farkettirelim.Özbakımla ilgili becerilerinin kendisinin yapmasını sağlayalım.Hayat bize istenen durum ve şartları sağlamıyor.Hayatındaki engelleri nasıl aşacağını kızımızın kendisinn deneyerek bulmasına fırsat verelim.Hoşçakalın

7 Mart 2014 10:52