25 Ocak 2011 17:18

hocam merhaba kavitasyon ile incelme olurken selülitlere de faydası varmıd

hocam merhaba kavitasyon ile incelme olurken selülitlere de faydası varmıdır?bana izmirde sağlık polikliniğinde mezoterapi karboksiterapi ve lenf drenaj önerdiler.maliyeti 21 seans 2000 lira dediler.1000lirada yol param olucak.o parayı ödeyemeyeceğim.sadece kavitasyon yaptırsamda selülite faydası olurmu acaba.1,55 boyunda 59 kiloyum.selülitlerimde ayakta sıkmadan görülüyor.kalça bacaklarda.kollardada biraz var sıkınca.netten celluless vakum cihazı aldım henüz gelmedi. onun faydası nolurmu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Gülşen Erdem
Pratisyen Hekimlik

Merhaba, Anladığım kadarıyla selülitleriniz ileri derecede.Bu durumda tedaviyi birkaç metodu biraraya getiren kombinasyonlarla yapmak daha yüz güldürücü oluyor.Size önerilen tedavi paketi mantıklı,fiatı da makul.Kavitasyon yağ hücrelerini parçaladığı,dolaşımı etkilediği için incelmenin yanısıra selülit tedavisinde de kullandığımız bir yöntem. Cihaz faydalı olabilir ancak tek başına yeterli olacağını zannetmiyorum.Tedaviniz bitince idamede kullansanız daha iyi olur.Selülitle mücadalede beslenme,egzersiz,cafein ve asitli içeceklerden uzak durmak gibi bazı davranış biçimlerini hayata geçirmek çok önemlidir. Size önerilen 1. program faydalı olacaktır. Saygılarımla. Dr Gülşen ERDEM

26 Ocak 2011 20:29