24 Aralık 2012 12:03

yemek yedikten hemen sonra büyük tuvalete çıkma

hocam merhaba benim sorunum yemek yedikten sonra, 10-15 dk içinde büyük tuvalete çıkmak zorunda kalıyorum.akşamları sadece 1 porsoyon kadar meyva yedikten sonra bile yine 10-15 dk içinde büyük tuvalete çıkmak zorunda kalıyorum 30 yaşındayım sizce nasıl bir sorun var. iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Burak Bursalı
Dahiliye - İç Hastalıkları

bazı insanlarda gastrokolik refleks çok aktif ve hızlı çalışır.dolayısıyla yemek yedikten kısa bir süre sonra dışkılama isteği olur.bunun belirli bir nedeni yok, böyle kabul etmek lazım.ancak yemeği hızlı ve çabuk yiyen ve stresli insanlarda bunu daha fazla oranda görüyoruz.o açıdan dikkat edebilirsiniz.

24 Aralık 2012 20:30