DE
Soru Sahibi
21 Nisan 2017 10:32

Sivilce - Acnelyse

Merhaba hocam, yüzümde burun bölgeme yakın yanağımda 2 ay öncesinde sivilce çıktı. Bu sivilce irin topladı, patladı ben de sıktım sıktıkça içinden fazlaca irin boşaldı. Ben tabi bunu sıkınca sivilcenin etrafında kızarıklık oluştu ve hala geçmedi. Bu süre zarfında çeşitli doktara muayene oldum cildiye, plastik cerrah, enfeksiyon gibi. kan tahlili yapıldı temiz çıktı. bu doktorların hepsi antibiyotik hap ve krem verdi (1 hafta-10 günlük haplar) kullandım,önemli bir şey olmadığını söylediler. En son yine bir doktora muayene oldum o da tetradox diye bir hap verdi 14 gündür kullanıyorum fakat bende ciddi kabızlık yaptı makatta acıma ve kanlı dışkı şeklinde..hapı bırakmak istiyorum onun yerine acnelyse diye bir krem varmış onu kullansam olur mu oluşan iz için? zaten yüzümde aşırı sivilcelenme olmuyordu çıkarsa yanağımda tek tük çıkıyordu bu hapı bırakmayı ve acnelyse kremi almayı düşünüyorum artık antibiyotik kullanmak istemiyorum yardımcı olur musunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Sorunlarınız için bir tedavinizi düzenleyen hekime tekrar danışmanız iyi olacak.

21 Nisan 2017 11:31