AR
Soru Sahibi
3 Haziran 2013 15:29

mastoid hücrelerde havalanma kaybı ne demektir cevap verirseniz memnu olurum saygılarımla

Heri iki mastoid hücrelerde havalanma kaybı ne demektir cevap verirseniz memnu olurum saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güven Yıldırım
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Sevgili hastamız kulak dıştaki kulak kepçesi dışında kulak kemiğinden de oluşur. Bu kemiğe mastoid denir. Bu kemik normalde havalı hücrelerden oluşur. Herhangi bir enfeksiyon varlığında veya havalı hücrelere giden yolda bir tıkanıklık olduğunda havalanma kaybı olur.

3 Haziran 2013 22:01